Wkręty dwugwintowe lub inaczej śruby dwugwintowe to specjalistyczne elementy złączne, służące do niewidocznego łączenia ze sobą elementów wykonanych z drewna i metalu. Oferujemy wkręty dwugwintowe do połączeń drewno – drewno oraz drewno – metal.
Dysponujemy wkrętami dwugwintowymi o długości 8 mm lub 10 mm, o długościach od 40 mm do 250 mm. Materiał z którego zostały wykonane to stal węglowa. Dodatkowo zabezpieczono ich powłokę zewnętrzną antykorozyjnie w procesie cynkowania galwanicznego. Chroni wkręty przed powstaniem na niej ognisk korozji.
Zastosowanie wkrętów dwugwintowych
Łącznik czyli wkręt dwugwintowy o dwóch typach zwojów gwintu (do drewna i metryczny) służy do łączenia elementów drewnianych z innymi materiałami np. z elementami drewnianymi, betonowymi, ceramicznymi, gazobetonem. Funkcjonuje jako trzpień rozporowy dla korpusów posiadający możliwość połączenia z innymi elementami złącznymi. Wkręt dwugwintowy przeznaczony jest do mocowania obejm tralek, obejm rur spustowych itp. Mogą także posłużyć do estetycznego zamontowania paneli, belek czy boazerii, a specjalne gniazdo sześciokątne pośrodku wkręta dla łatwiejszego zamocowania w podłożu, pozwalające na wkręcanie kluczem Wkręty dwugwintowe stosowane są do zamocowania uchwytów do ściany lub stropu. Z jednej strony dwugwint wkręca się do uchwytu, a z drugiej wkręca się do kołka lub tulei zamocowanej w ścianie. Wkręty dwugwintowe posiadają różne średnice przyłącza do uchwytów, w zależności od wielkości rurociągu oraz różne długości co pozwala na zamocowanie rurociągu w różnych odległościach od ściany.
Szybka instrukcja montażu wkrętów dwugwintowych:
1. Wywierć otwór o odpowiedniej średnicy i głębokości. 2.Umieść wkręt w otworze i wkręć go wykorzystując gniazdo torx lub za pomocą dwóch skontrowanych nakrętek. 3. Umieść mocowany element i zamocuj go na gwincie metrycznym za pomocą nakrętki z podkładką.